fbpx

Bölcsességfog műtét altatásban

Dr. Lászlófy Csaba

szájsebész szakorvos, az orális implantológia szakorvosa

Bölcsességfog műtét altatásban – korszerű és jó megoldás a négy bölcsességofog egyidejű eltávolítása altatásban.

 

 

Mi nagyon sok altatásos bölcsességfog műtétet csinálunk.Tudomásul kell venni, hogy a bölcsességfog eltávolítása egy műtét, tehát egy műtéti eltávolítás.
A műtéti eltávolításra ha bármelyik páciens, azt kéri, hogy az altatásban történjen meg, én ezt teljesen el tudom fogadni, úgy gondolom, hogy akceptálható, esetleg a csontot is vágni kell, szóval ott valamilyen olyan műtéti beavatkozásra van szükség – nem vagyunk egyformák – amit nem bír ki mindenki helyi érzéstelenítésben, vagy nem is óhajtja átélni helyi érzéstelenítésben, mert ő gondolja, hogy ezt altatásban szeretné megcsináltatni.

Ha altatásban dolgozunk, akkor általában a négy bölcsességfogat egyszerre távolítjuk el, már amennyiben van négy bölcsességfog.

Azt nem fogom senkinek javasolni, hogy persze, csináljuk meg altatásban, de tudni kell, hogy itt teljesen normális narkózisról van szó, tehát egy vénás altatásról, amikor vénába a páciensünk altatószereket kap, majd utána intubálni kell a pácienst, ami azt jelenti, hogy egy tubust be kell dugni a torkába, s azon keresztül az altatógép szépen lélegezteti a pácienst, ugyanis ilyen másféle, ilyen gyors narkózisokba, amikor a pácienst egy kicsit vénásan leszedáljuk, vagy ilyen kontrollálatlan narkózisokba nem szabad belevinni pácienseket bölcsességfog eltávolítása kapcsán, tehát szigorúan tilos. Ezt meg kell érteni, hogy a szájban dolgozunk, rögtön utána ott van a garat, ez vérezni is fog, s csontot is kell vágni, közben megy egy vízhűtés azért, hogy ne égjen meg a csont, ha azt vágni kell.

Most nem akarok ilyen csúnya dolgokat mesélni, nehogy azt mondja valaki, hogy ezt szörnyű, még hallgatni is. Műtéti beavatkozás történik a szájban, s ha ott van a garat, s a páciensnek a garatreflex-effektje ki van kapcsolva, akkor könnyen előfordulhat, hogy az illető megfullad. Ezért aztán a bölcsességfogak műtéteihez a pácienseket intubálni kell, rendes narkózist kell csinálni.

Azt kell, hogy mondjam, hogy a bölcsességfogak altatásban történő eltávolítása egy rutin beavatkozás, sokat csinálunk ilyet, nem túl nagy körítést igényel, azonban az altatóorvossal történő előzetes konzultáció mindenképpen szükséges, s bizonyos laboreredményekre is szükségünk van. A beavatkozás előtti éjszakán éjféltől pedig nem szabad enni, inni. Tehát körülbelül ezek a szabályok a bölcsességfogak műtéti eltávolítása kapcsán.

 

Bölcsességfog fájdalom és ehhez kapcsolódó további “bölcsességfogas videók a YOUTUBE-csatornámon ITT!

Számos esetleírás, tudnivaló és műtéti fotó található a BOLCSESSEGFOG.COM weboldalon! Tájékozódjon Ön is!
További műtéti fotók és információk a BÖLCSESSÉGFOG – A SZÁJSEBÉSZ VÁLASZOL Facebook-csoportban. Csatlakozzon Ön is!

CIKKAJÁNLÓ BÖLCSESSÉGFOG PROBLÉMÁK TÉMÁBAN

AMIKOR A PÁCIENS SZEMÉLYESEN MESÉLI EL BÖLCSESSÉGFOG-KÍNJAIT…

MILYEN ÉLETKORBAN A LEGJOBB ELTÁVOLÍTANI A BÖLCSESSÉGFOGAKAT?

BÖLCSESSÉGFOG FÁJDALOM: MILYEN PANASZOKAT ÉS PROBLÉMÁKAT OKOZNAK A BÖLCSESSÉGFOGAK?

BÖLCSESSÉGFOGAK MŰTÉTI ELTÁVOLÍTÁSA ALTATÁSBAN

 

MUNKAHELYEM, A SANORAL HONLAPJA IDE KATTINTVA ÉRHETŐ EL!